вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone płoty drewniane prędko się eksploatują i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed użyciem artykułów do osłony oraz ozdoby płotów z drewna istotne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий